Elhunyt Szalai Annamária
Hévíz Város Önkormányzata megrendülten értesült Szalai Annamária haláláról.

Önkormányzatunk őszinte részvéttel búcsúzik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökétől, megyénk kiváló politikusától. Szalai Annamária emléke előtt a Városházára kihelyezett fekete lobogóval tisztelgünk.

Papp Gábor
polgármester

Szalai Annamária a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán szerzett tanítói oklevelet 1982-ben. Tanulmányait 1990-ben az ELTE BTK-n folytatta népmûvelői szakon, majd a Pénzügyi és Számviteli Főiskola pénzügyi szakán, 1998-ban szakközgazda diplomát szerzett.

1982-tól 1984-ig Zalaegerszegen tanított az Ady Endre Általános iskolában, majd 1984–1985 között a Zalai Hírlapnál újságíróként tevékenykedett. 1985 és 1997 között a Zala Megyei Moziüzemi Vállalatnál dolgozott, majd annak jogutódjánál filmforgalmazó, filmiroda-vezető volt. 1996-tól a Magyar Mozgókép Közalapítvány szakkollégiumi elnöke volt, majd 1997-től a Zala Art Alapítvány kuratóriumi tagja. 1997 és 2002 között a zalaegerszegi Városi Hangverseny és Kiállítóterem igazgatója. 1998-tól számítjuk politikai pályafutását, ekkor lett országgyûlési képviselő, ezt a tisztséget 2004-ig töltötte be. 2002-től a Kodolányi János Főiskola kommunikáció tanszékén óraadó tanárként, 2003-tól adjunktusként dolgozott.

2004-ben és 2008. március 31-én az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) tagjává választotta. 2010. augusztus 11-én Orbán Viktor miniszterelnök kinevezése alapján Szalai Annamária a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke lett, megbízatása 9 évre szól.

Forrás: MTI