Épül a csapadékvíz elvezető rendszer
Elkezdődtek az észak-nyugati városrész csapadékvíz elvezetésének munkálatai a közelmúltban.

A nyertes önkormányzati pályázat segítségével régóta húzódó probléma oldódik meg a városrész utcáiban. A biztonságos csapadékvíz elvezetés mellett a beruházás a Hévízi-tó védelmét is szolgálja, hiszen a projekt által érintett területek a Hévízi-tó vízgyûjtő területén, védelmi övezetében találhatóak, a biztonságos csapadékelvezetés megoldása nélkül a terület veszélyforrást jelentene a tóra vonatkozóan.

A kivitelező Hettyei-Ép Kft. munkatársai a Büki utcában, valamint a Kisfaludy utcában dolgoznak, a munkák a továbbiakban az Akác és a Dózsa utcát is érintik.

A Kisfaludy utcában a közlekedők forgalomkorlátozásra is számíthatnak, itt jelzőlámpák irányítják a forgalmat. A többi utcában az építkezés nem hátráltatja a forgalmat.

A beruházás során összesen 1 216 m burkolt és zárt csapadékvíz csatorna épül meg, a kivitelező a pályázatban foglaltak szerint október végére adja át a kész területet.