Erősödhet Hévíz és Egyiptom kapcsolata

Őexcellenciája Hanafy Ali El-Gebaly, az Egyiptomi Képviselőház elnöke és a képviselőház tagjai, valamint a nagykövetség munkatársai tettek látogatást tegnap késő délután Hévízen.
A delegáció Kövér László Házelnök meghívására tartózkodik országunkban, s Hévíz egyiptomi testvérvárosi (Sharm el Sheikh) kapcsolatára tekintettel mutattak kiemelt érdeklődést városunk iránt.
A delegációz Papp Gábor polgármester és Kepli József János alpolgármester fogadta.
A városháza dísztermében Papp Gábor polgármester prezentációja segítségével ismerkedtek meg a vendégek Hévízzel. Számos kérdés hangzott el a Hévízi-tó gyógyhatásaival, a hévízi kezelésekkel, a gyógyvízre alapozott ivókúrával kapcsolatban. A vendégek kiemelten fontosnak vélték a Hévíz-Balaton Airporttal való kapcsolatfelvétel lehetőségét, közvetlen járatok indításának lehetőségét.
Elhangzott: 2022-ben a hazai turisztikai expo díszvendége Egyiptom lesz, így a kapcsolatok szorosabbá fûzésének lehetősége nyitott mindkét fél számára.