Felszentelték az adventista imaházat
2001-ben térítésmentesen kapta meg Hévíz Város Önkormányzatától a Hetednapi Adventista Egyház azt a telket, melyen felépült a 25 fős közösség imaháza. Így nem csak az istentiszteleteket tarthatják méltó körülmények között, hanem megvalósíthatják a közösségi élet fejlesztését célzó programokat is.

Az imaház felépítésében jelentős szerepet vállalt Csongrádi István kerületi lelkész, akit 1982-ben Hódmezővásárhelyről helyeztek Hévízre. Kezdetben magánházaknál tartották az istentiszteleteket, majd a rendszerváltás után a város lehetőséget adott arra, hogy a különböző intézményekben kapjon helyet a gyülekezet. A saját templom építésének tervét is felkarolta a képviselőtestület, hiszen nem csak a telket biztosította ingyen, hanem két és fél millió Ft-os anyagi támogatást is adott a cél megvalósításához. Az évek során a központi egyház tizennyolc millió forintot folyósított a kivitelezésre, melyet a hívek adományai egészítettek ki. - Sokan nem készpénzzel segítettek, hanem építőanyagot, felszerelési tárgyakat és kétkezi munkájukat ajánlották fel, amit az akkori adójogszabályok még megengedtek – mondta Csongrádi István. A hosszú évek munkájának eredménye a felszentelt imaház, mely funkciójában nem csak a hitélet gyakorlását szolgálja. Folytatni szeretnék például az egészséges életmódot célzó előadássorozatot és az életviteli tanácsadást. Figyelni kívánnak a magányosokra, a kiszolgáltatott társadalmi rétegekre. Farkas Attila lelkész büszke arra, hogy megkezdődött a gyermekes családok közösségének építése. Számukra - a vallásgyakorlás mellett - olyan szabadidős programokat szerveznek, melyekben a kézmûves foglalkozásoktól a kirándulásokig számos színes rendezvény kínál élményeket.

(Forrás: Hévízi TV)