Furulyás találkozó és verseny
A Zala megyében mûködő mûvészeti iskolák képviselői, felkészítő tanárai adtak randevút egymásnak városunkban az immár ötödik alkalommal megrendezett furulya találkozón.

Bár a találkozó egyben verseny is, az alkalom mégsem feltétlenül arról szól, ki győzés ki nem, sokkal inkább a zene szeretetéről, a hangszeren való muzsikálás, az együtt zenélés öröméről – mindezt már Papp Gábor polgármester mondta a találkozón részt vevők köszöntésén.

A rendkívül nívós találkozón a szakmai zsûri bírálata alapján igen kiváló minősítésekkel végeztek a résztvevők.

Eredmények:

I. Szóló

Nívódíj és a Magyar Furulyás Alapítvány különdíja

• Holczer Lili Kata (3.o) Hévízi Illyés Gyula Ált. Iskola és AMI (Felk.: Balázs Árpádné)

Nívódíj és a Szobakiadók Szövetségének ajándéka

• Horváth Virág Liliána (2.o)   Hévízi Illyés Gyula Ált. Iskola és AMI (Felk.: Balázs Árpádné)
  • Kardos Fanni (4.o) Hévízi Illyés Gyula Ált. Iskola és AMI (Felk.: Balázs Árpádné)
  • Lajkó Ivett (4.o) Hévízi Illyés Gyula Ált. Iskola és AMI (Felk.: Balázs Árpádné)
  • Matyi Kitti Anna (6.o) Hévízi Illyés Gyula Ált. Iskola és AMI (Felk.: Balázs Árpádné)

Nívódíj

• Soós Flórián (5.o) Festetics György Zeneiskola- Keszthely (Felk.: Bodnár Sándorné)

Arany