Gázvezetéket vágtak át

Közmû térképen jelöletlen gázvezeték okozott gondot.

Megsérült egy vak gázvezeték tegnap délután Hévízen, a Széchenyi utca alsó szakaszán, a csapadékcsatorna építés során. A gázvezeték nem volt rajta a város közmûtérképén, és ugyan vak vezeték volt, mégsem volt leválasztva a gerincvezetékről. A gázszivárgás miatt a tûzoltók evakuálták a környező házakat és üzleteket, a forgalmat megállították az út azon szakaszán. A veszély elhárítása hamar megtörtént, mintegy másfél óra elteltével a Széchenyi utca ismét megnyílt a forgalom előtt. A gáz elzárása után a szolgáltató leválasztotta a sérült vezetéket a gerincről,és hamarosan visszaállt a gzászolgáltatás az utcában.
Papp Gábor polgármester ezúton is szeretne köszönetet mondani a Keszthelyi Katasztrófavédelmi Kirendeltség munkatársainak, valamint a Hévízi Rendőrörs szolgálatban lévő munkatársainak a gyors és hatékony intézkedésért.