Gyalogos átkelő épült az Ady utcán
Hosszú évek óta húzódó problémát sikerült megoldania Hévíz jelenlegi városvezetésnek az Ady utcai gyalogátkelőhely kiépítésével. A közelmúltban elkészült fejlesztés során végre zebra készülhetett a gyalogosforgalom által erősen érintett utcában.

Az átkelőhely létesítését pályázati támogatással oldotta meg a város – tájékoztatott Papp Gábor polgármester. Mint mondta: a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ  hirdetett meg pályázatot az országos közutak átkelési, valamint a lakott területekhez közvetlenül kapcsolódó szakaszain a forgalom csillapítására, a gyalogosok védelmének növelésére, a jármûvek sebességének csökkentésére alkalmas beavatkozásokra. A kiírásra reagálva Hévíz önkormányzata is pályázatot nyújtott be 2011 februárjában az Ady Endre utcán gyalogátkelőhely létesítésére. A beavatkozás összértéke 9 769 000 Ft, melyhez az önkormányzatnak 1 954 000 Ft önerőt kellett biztosítania. A projekt lebonyolításával a Magyar Közút Nonprofit Zrt-t bízták meg.  Forgalomtechnikai  és közlekedési lehetőségeket figyelembe véve csak ezen a helyen történhetett meg az átkelő kijelölése és kiépítése. A polgármester elmondta: bízik abban, hogy az Ady utcai gyalogosforgalom az eddiginél jóval biztonságosabbá válik a fejlesztés következtében.