Gyermek labdarúgó tornák Hévízen
Két egymás követő hétvégén reggeltől estig pattogott a labda a hévízi sportcsarnokban, ahol nyolc korosztály számára rendezett labdarúgó tornát a Hévíz SK utánpótlás szagága. Hatvannégy csapatban kilencszáznyolcvan gyermek mérte össze tudását. A neves klubok utánpótlás mezőnyében a házigazdák mérlege kiemelkedően jól sikerült.

Az első hétvégén a legkisebbeké volt a pálya, hiszen a hét, nyolc, kilenc és tíz évesek mérkőztek meg a kupákért. Akkor a házigazda együttesek két ezüst és két bronzérmet szereztek. A sikersorozatot folytatását várták az újabb kupákon is. A sikerért keményen meg kellett küzdeni. – Kedvenc szabályom, hogy mindenki azonos számú mérkőzést játsszon és úgy menjen haza a tornáról, hogy ötször lépett pályára Hévízen. Vannak csoportmeccsek, rájátszások, alsó- és felsőházi mérkőzések – ismertette a lebonyolítás rendjét Damina László a Hévíz SK utánpótlás szakágának vezetője. A gyermekeknek ez a legjobb felmérés, hiszen évről évre találkoznak és kiválóan tudják, hogy állnak egymáshoz képest. Arra is emlékeznek, ki rúgott gólt tavaly pl. a Ferencvárosnak – tette hozzá Damina László. Mint az alábbi eredmények illusztrálják, a házigazdáknak lesz mire jóleső érzéssel visszagondolniuk a 2009-es találkozókra:
Kenessey Csaba Emléktorna-U11( évesek) korosztály:
1. Ferencváros, 2. Hévíz SK. 3. Jánosháza

Jenei Tibor Emléktorna-U13 korosztály:
1. Hévíz SK, 2. Nagykanizsa, 3. Veszprém
A torna legjobb mezőnyjátékosa: Hetesi Patrik (Hévíz)

Hévíz Kupa U12 korosztály:
1. Nagykanizsa UFC, 2. Ferencváros, 3. Hévíz SK.
A torna legjobb mezőnyjátékosa: Kocsis Patrik (Hévíz)

Hévíz Kupa U15 korosztály:
1. FC. AJKA, 2. Győr, 3. Szombathely

(Forrás: Hévízi TV)