Hamarosan szerződnek
December közepén megkötheti a támogatási szerződést a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel a kiemelt projekt megvalósítására a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Kht. A bíráló bizottság jóváhagyásáról Baracskai József, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács tagja számolt be hévízi sajtótájékoztatóján.

A kormány már korábban döntött arról, hogy az országosan kiemelt projektek közt anyagi támogatást biztosít Hévíz egészségturisztikai fejlesztésére, egy új fürdő és terápiás centrum kialakítására. A közel ötmilliárd forintos beruházáshoz - harminc százalékos támogatással - uniós forrásokból csaknem másfél milliárdot biztosít az állam. Az előkészítő munkák után elérhető közelségbe került a támogatási szerződés megkötése. – A beruházásnak nagy jelentősége lehet a térség életében, hiszen modernizálják a téli fürdő területét, ahol új terápiás centrumot alakítanak ki. Több mint 600 négyzetméteres vízfelülettel új fürdőházat építenek és több mint negyvenféle új prevenciós és rekreációs terápiát vezetnek be. A gazdaságos üzemeltetést alternatív energetikai megoldások biztosítják, s figyelemre méltó, hogy nyolcvannégy új munkahelyet is teremtenek – emelte ki a sajtótájékoztatón Baracskai József. A Hévízgyógyfürdő Kht. lépésről lépésre teljesíti mindazon kötelezettségeit, melyek a szerződéskötéshez szükségesek. – Beadtuk a végleges építési-engedély kérelmünket, az Országos Tervtanács pedig épp tegnap hagyta jóvá az építészeti terveket. Ami a finanszírozást illeti: túljutottunk az önrész biztosításához szükséges banki tenderen. Amennyiben a tulajdonosok is jóváhagyják a támogatási szerződés tervezetét, úgy december 15-éig aláírhatjuk a megállapodást a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséggel – ismertette Dr. Hegedûs Lajos a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház Kht. ügyvezető igazgatója. – Évek óta várunk erre a fejlesztésre, így nagy öröm, hogy végre elérkezünk a megvalósításhoz – egészítette ki az elhangzottakat a kht. kisebbségi tulajdonosának képviseletében Hévíz polgármestere. – Bízunk abban, hogy a város pályázatai is eredményesek lesznek, így a belváros rekonstrukciójával és az autóbusz-pályaudvar áthelyezésével hamarosan európai szintû fürdővárossá fejleszthetjük Hévízt - tette hozzá Vértes Árpád. Mohácsi József országgyûlési képviselő, aki ismeri a város szerkezetéből adódó problémákat és a tervezett beruházások céljait, arról szólt, hogy a jól kidolgozott, megalapozott pályázatok sikerét minden esetben támogatja.

(Forrás: Hévízi TV)