Harminc esztendős adósságát rótta le Hévíz az elmúlt évben

Az elmúlt év során harminc éves adósságát rótta le a város a lakói és a vendégei előtt egyaránt, amikor a Széchenyi utca felújításába belevágott.

Kijutott a küzdelmekből, a nehézségekből, de túl vagyunk rajta, elbírtuk - e szavakkal kezdte újév köszöntő ünnepi beszédét Papp Gábor polgármester ma, Hévíz hagyományos újévi fogadásán.

A polgármester elmondta: megújult a teljes közműhálózat, új zöldfelületek, új járdaburkolat, új közvilágítás, utcabútorok épültek. Új parkolót hoztak létre és a teljes útfelület felújítása is megvalósult.

- Rengeteg nehézséggel és műszaki problémával kellett szembenéznünk, amely hátráltatta a munkát.Hálát adunk, hogy a Jóisten lehetőséget és erőt adott nekünk ahhoz, hogy ezt a városunk életét és arculatát évtizedekre meghatározó beruházást megvalósíthattuk. Köszönjük azoknak, akik munkájukkal, szakértelmükkel, szorgalmukkal hozzájárultak ahhoz, hogy mindez megvalósuljon. Nem győzöm megköszönni a hévíziek türelmét, akiknek mindennapi életük kényelmét rúgta fel ez a munka, és köszönöm támogató hozzáállásukat, amellyel önkormányzatunkat támogatták ebben a nehéz évben. Külön köszönöm azoknak a hévízi polgároknak, akik az év végén tartott közmeghallgatásra elfáradtak azért, hogy elismerésüket fejezzék ki mind az önkormányzat, mind a kivitelezést végző cégek, lelkiismeretes munkájáért. Ezúton szeretném átadni ezt a köszönetet, hiszen az önkormányzattal együtt összesen 17 szervezet és cég összehangolt munkájáról beszélünk! Köszönöm a rendőrség, a katasztrófavédelem, a polgárőrség segítségét is, amelyek a megváltozott forgalmi rend, a parkolóhelyek megszűnése, illetve egy gázvezeték megsérülése miatt vált elengedhetetlenül szükségessé. Ezúton szeretném megköszönni a sajtó támogató hozzáállását is, hiszen mindig kiemelt helyen tájékoztatta nézőit és olvasóit a beruházásról. Úgy gondolom, hogy amikor majd elsőként végig sétálhatunk a szépen megújult Széchenyi utcán, mindannyian büszkék lehetünk arra, hogy saját erőnkből, képességeink szerint hozzátettünk valamit ehhez a szép feladathoz.

Papp Gábor az idei évi folytatásról szólva elmondta: 2019 kiemelt feladata lesz a turizmus alapjait adó közbiztonság további erősítése, új térfigyelő kamerarendszer kiépítése a rendőrséggel együttműködve. A két ütemben végrehajtani kívánt beruházással több mint 50 rendszámfelismerő térfigyelő kamera vigyázza majd a város nyugodt életét. A remények szerint elkezdődhet Hévíz-Balaton Airport fejlesztése is, mely a régió korszakalkotó fejlesztési ugrása lesz a jövőben.

- Az idei évben választásokra készülünk. Képviselő társaimmal, munkatársaimmal azonban mi, eddig sem választási ciklusokban gondolkodtunk, hanem városfejlesztési korszakokban. A kettő között pedig óriási a különbség. Mert hogyan is lett Hévízből, a Festeticsék vad lápjából Európa-hírű fürdőváros? Volt egy tulajdonosa, aki átadta egy hozzáértőnek, hogy építse ki, alkossa meg azt a fürdőhelyet, amely köré ma a városunk épül. Ő pedig nem volt más, mint Reischl Vencel, aki 1905-ben 35 évre bérbe vette a Festetics uradalomtól. Ezután épült meg a Kurszalon, az új fürdőházak, a kéttornyos, jellegzetes fürdőbejárat, majd a Hévíz Szanatórium és Gyógy szálloda. Reischl Vencel volt az, akinek köszönhetően Hévíz kitört az ismeretlenségből, és valódi fürdővárossá vált. Nekünk, városvezetőknek nincs más dolgunk, mint tovább menni a Reischl Vencel által kijelölt úton.

Hévíz választópolgáraitól megkaptuk a bizalmat, Magyarország Kormányától a támogatást, nekünk pedig az a dolguk, hogy meglátva a kor adta lehetőségeket tovább építsük, fejlesszük azt a várost, amit egy kicsit mindenki a magáénak belföldön és külföldön is.  

A fogadás résztvevőit Manninger Jenő országgyűlési képviselő is köszöntötte, poharát emelve a térség turisztikai eredményeire, Hévíz ebben vállalt kulcsszerepére. Az ünnepségen két ifjú hévízi tehetség, Dunca-Stadler Márk Zoltán és Markel Eszter produkcióját hallhatta a közönség, s a vendégeket az önkormányzat közös koccintásra, beszélgetésre, fogadásra invitálta.

 

CÍMKÉK

FRISS HÍREK

Szúnyoggyérítés június 13.
Gondolkodjunk, beszéljünk, tanuljunk magyarul!
Szúnyogirtás június 7.

HÉVÍZTV AJÁNLÓ

Háttér: szezonzáró beszélgetés a kézilabda szakosztály vezetőjével és edzőjével
Bibó vizsga idén is
Mit üzen a belső gyermeked?

HIRDETMÉNYEK

Hévíz Hazavár 2019. II. félév
Hévíz, Széchenyi u. 0+632,30 km szelvényben gyalogos átkelőhely kijelölése
Adóellenőr munkakör

MENÜ

INTÉZMÉNYEK

(GAMESZ)
Gazdasági Műszaki Ellátó Szervezet
Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Brunszvik Teréz Óvoda
Brunszvik Teréz Óvoda
Festetics György Művelődési Központ
Festetics György Művelődési Központ
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Parkolási Iroda
Parkolási Iroda
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Városi Könyvtár
Városi Könyvtár
Hévízi Televízió Kft.
Hévízi Televízió Kft.
Aquamarin Szállodaipari Kft.
Aquamarin Szállodaipari Kft.
Hévíz Sportkör
Fontana Filmszínház
Fontana Filmszínház

GALÉRIA

Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Városnap 2018
Városnap 2018
Széchenyi utca felújítása
Széchenyi utca felújítása
Új év, új dimenziók
Új év, új dimenziók
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Hévízen V4-k
Hévízen V4-k
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Izrael nagykövete Hévízen
Izrael nagykövete Hévízen