Herbstein aktívabbá tenné a kapcsolatot
Közel húsz éve áll partneri kapcsolatban Herbstein városával Hévíz. A barátság cserediák kapcsolatokkal indult, s néhány csendesebb év után, 2004-ben ismét felélénkült. A magyar-német barátságot külön, erre a célra alakult egyesület koordinálja, melynek elnöksége látogatást tett az új városvezetésnél is.

A Christian Janetzko vezette delegációt Gelencsér János, a pénzügyi és turisztikai bizottság elnöke fogadta. A felek tárgyaltak a 18 éves együttmûködés aktív folytatásának lehetőségeiről, melyre elsősorban a sport és a kultúra területén nyílhat mód, ám – mivel Herbstein maga is rendelkezik fürdővel – a turisztika és a gyógyászat témájában is dolgoznak ki kapcsolódási lehetőségeket a felek.

A herbsteini küldöttség szeptemberben egy náluk kétévente megrendezésre kerülő sportbajnokságra invitálta a hévízieket: labdarúgó és pingpongos „különítményt” várva a városba.

A részletekről még egyeztetnek a felek.