Hévíz a Kínai Nagykövetségen
Hogyan fokozhatja Magyarország és Kína Gazdasági és Kereskedelmi együttmûködését címmel rendezett szakmai találkozót Xiao Qian, Magyarország kínai nagykövete, aki beiktatása alkalmával hívta találkozóra a kínai piacon jelenlévő magyarországi szereplőket.

A Kínai Nagykövetségen tartott ünnepélyes eseményre, valamint az azt követő workshopra a hazai önkormányzatok közül egyetlenként meghívást kapott Hévíz városa, melyet Papp Gábor polgármester és Kepli József János alpolgármester képviselt. Hévíz, mint Budapest után a legtöbb kínai vendéget fogadó város, valamint komoly kínai kapcsolatokkal rendelkező település prezentáció keretében a jelenlévő gazdasági és politikai szereplőknek is bemutatkozott.

Papp Gábor a város és környéke adottságait, a Balaton-Airport repteret mutatta be, szólt Hévíz és Kína meglévő kapcsolatairól, testvérvárosi együttmûködéséről, valamint a gyógyászati és kulturális együttmûködés eddig megvalósított lépéseiről.