Hévíz készül az újraindulásra

Veszélyhelyzetben élünk, ám a városnak már most fel kell készülnie arra, hogy ennek elmúltával azonnal a turisztikai-gazdasági piacra tudjon kerülni.

Május végéig az önkormányzat legalább 350 millió forint bevétel kieséssel kell, hogy számoljon a járvány okozta helyzet miatt.-

Ezért olyan támogatási rendszer felállításán dolgozunk, ami nem húzza le a várost egy negatív gazdasági spirálba – jelezte Papp Gábor, Hévíz polgármestere. - Szeretnénk segíteni vállalkozóinkat, lakóinkat, hogy az újrainduláshoz nekik is meglegyen a lehetőségük, ehhez megkerestük és folyamatosan keressük az eszközöket. Mindeközben figyelembe kell vennünk a törvényi, kormányzati megkötéseket is. Gazdasági társaságok vonatkozásában a törvényi szabályozás alapján nincs lehetőségünk adót elengedni (iparűzési-, gépjármű- és építményadó), ezekben az esetekben fizetési halasztás, részletfizetés lehetőségét tudjuk biztosítani.

Meghozott intézkedéseink -2020. 04. 02.

• Díjmentes parkolást biztosítunk határozatlan időre a városban. A megváltott bérletek árából visszatérítést adunk arra az időre eső részre, amikor díjmentes volt a várakozás.
  • Április 1-től nem szed be az önkormányzat közterület-használati díjat, a veszélyhelyzet után újra tárgyaljuk a kérdést, nyitva hagyva a lehetőséget az év végéig történő ingyenességre.
  • A helyi adók esetében, késedelem esetén nincs végrehajtás, nincs letiltás.
  •  Fizetési halasztást, részletfizetést biztosítunk a helyi adók befizetésénél, egyéni kérelmek alapján.
  • Országos lobbi tevékenység a magánszálláshely-üzemeltetők terheinek csökkentésének érdekében.
  • Az önkormányzattól ingatlant bérlők bérleti díjának 50%-át elengedjük.
  • A helyzet elmúltával a fesztiválokon kipakoló árusok bérleti díját mérsékeljük.
  • A piaci helypénzeket 50%-kal  mérsékeljük.
  • Felemeltük az adható szociális támogatások felső határát, 24 órán belüli elbírálást vezettünk be.
  • Leállítottuk a marketing kampányokat.
  • Módosítjuk a külsős partnerek, cégek szerződéseit pénzcsökkentés okán.
  • A reptér dolgozóinak fizetését 20 %-kal csökkentettük, a cafeteriát elvontuk.
  • Az önkormányzati intézmények dolgozói közül senkit nem bocsátottunk el, ugyanakkor átcsoportosításokkal élünk a szociális területen megnövekedett feladatok végrehajtása miatt.
  • Maszkokat, fertőtlenítőszereket vásárolunk 30 millió forint értékben és a lakosság számára ingyenes biztosítjuk ezeket, a beszerzés folyamatban van.
  • Megoldjuk a szociális és diák étkeztetést az oktatási intézmények által kiadott szabályzat szerint,  valamint indokolt igény jelzése alapján az óvodai felügyeletet.
  • A szociálisan rászorulók, hatósági és önkéntes karanténban lévők számára, valamint indokolt igény alapján az ebéd házhozszállítását, és ennek költségeit vállaljuk.
  • Eszköz- és élelmiszercsomag támogatásban részesítettük a keszthelyi mentőállomást, illetve a keszthelyi, zalaegerszegi és hévízi kórház dolgozóit.

Vigyázunk egymásra, teszünk egymásért! Szükség van minden polgár fegyelmezettségére, együttműködésére, hogy a veszély elmúltával közösen tegyünk tovább városunkért, magunkért!

Alternatív Trianon - az irodalomban mindent lehet
Trianon 100 - Hévíz így emlékezett