Hévíz sok tapasztalt idős korúra számíthat

Az Idősek Világnapja alkalmából településünk szépkorúit ünnepelte tegnap városunk.

A meghívottakat a sportcsarnokban tartott ünnepségen Kepli József János alpolgármester köszöntötte.
„Öleljük hát szívünkre az öregséget, és szeressük, mert tele van gyönyörűséggel, ha élni tudunk vele… Minden élvezet a végére halasztja azt, ami a legkellemesebb benne" - idézte az ókor filozófus, Seneca szavait beszédében.
- Az öregedés természetes folyamat, amely, még ha nehéz is, de nem tragédia. Meg lehet szépíteni, hogy ne kelljen tőle félni, és erre utalnak a filozófus szavai is. Kutatások bizonyítják: idős korban teljesednek ki az emberek. Rendelkeznek már azzal a bölcsességgel, derűlátással, élettapasztalattal, ami segít sok mindent elengedni, még több mindent felülről szemlélni, kiteljesedni a mindennapokban. Az is bizonyított, hogy hatvan év felett érnek erejük teljébe a tudósok, az egyetemi oktatók, de bármely szakma igényt tarthat a tapasztalt szakemberekre.
Úgy gondolom, Hévíz ebben a tekintetben szerencsés város, sok tapasztalt szakember munkájára támaszkodhatunk, melyet ezúton is szívből köszönünk. Mi, városvezetők is igyekszünk sokat tenni azért, hogy az itt élő, itt dolgozó és családot alapító polgárokból a hosszú, dolgos életpálya után nyugdíjas éveit is itt élő, megbecsült időskorú polgár válhasson. Ehhez figyelem, törődés, tisztelet kell a városvezetés felől. Bízom benne, hogy ezt a figyelmet, törődő tiszteletet megtapasztalhatták részünkről és a jövőben is igyekszünk mindent megtenni azért, hogy Önök itt, ebben a városban jól érezzék magukat.
Hamarosan megépül a város fő utcája, hozzáfoghatunk a Schulhof sétány megújításához, a tó melletti Festetics-sétány kialakításához. Továbbra is támogatjuk a klubok, művészeti csoportok működését, melyeknek Önök közül is sokan tagjai. Figyelmet fordítunk az egészségügyi ellátás feltételeinek korszerűsítésére, a rászorulók támogatására, a szociális intézmények feltételeinek javítására.
A magunk részéről ezekkel, valamint a mai délutánnal kívánjuk jelezni, mutatni, hogy Önök fontosak számunkra" - mondta Kepli József János.
A szépkorúakat a köszönt szavak mellett vidám műsorral is köszöntötték, melyen Udvarhelyi Boglárka és Kautzky Armand lépett fel. Az est jó hangulatú vacsorával zárult.

CÍMKÉK

FRISS HÍREK

Lakossági tájékoztató a téli hó- és síkosságmentesítésről
Újabb értékek kerültek helyi leltárba
A kereszténység fog össze kétezer éve

HÉVÍZTV AJÁNLÓ

Forraltbor-főzőverseny a Termelői Piacon
Hímezz velünk! – foglalkozás-sorozat a múzeumban
Háttér: stúdióbeszélgetés a kézilabda szakosztály őszi szezonjáról

HIRDETMÉNYEK

Tájékoztató kéményseprésről
HIRDETMÉNY Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázat
MEGHÍVÓ Hévíz Város Önkormányzat Képviselő-testülete 2018. december 19-ei Közmeghallgatására.

MENÜ

INTÉZMÉNYEK

Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Hévíz Sportkör
Festetics György Művelődési Központ
Festetics György Művelődési Központ
Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Városi Könyvtár
Városi Könyvtár
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Brunszvik Teréz Óvoda
Brunszvik Teréz Óvoda
Hévízi Televízió Kft.
Hévízi Televízió Kft.
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Fontana Filmszínház
Fontana Filmszínház
Aquamarin Szállodaipari Kft.
Aquamarin Szállodaipari Kft.
(GAMESZ)
Gazdasági Műszaki Ellátó Szervezet
Parkolási Iroda
Parkolási Iroda

GALÉRIA

Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Városnap 2018
Városnap 2018
Széchenyi utca felújítása
Széchenyi utca felújítása
Új év, új dimenziók
Új év, új dimenziók
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Hévízen V4-k
Hévízen V4-k
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Izrael nagykövete Hévízen
Izrael nagykövete Hévízen