Hévíz utcát avattak Funkstadtban - Fürdővárosi sportdelegáció a testvérvárosban
Hévíz Város Önkormányzata több évvel ezelőtt két németországi településsel - Herbstein és Pfungstadt - írt alá testvérvárosi kapcsolatot dokumentáló oklevelet. A partnertelepülésekre hívja fel a figyelmet a Városháza előtti téren felállított emlékkő, melynek réztáblájába - a városok irányába mutató nyílhoz - bevésték Herbstein és Pfungstadt nevét. Funkstadt legforgalmasabb körforgalmának közepén pedig egy üvegoszlopon jelenítették meg a testvértelepüléseket, köztük Hévíz város nevét.

Reinhold Köppinger, 21 éve polgármesterként irányítja Funkstadt városának életét. Ő és a másfél évvel ezelőtt elhunyt, Funkstadtban élt Molnár Béla kezdeményezték négy évtizeddel ezelőtt, hogy Hévíz és a német iparváros fonják szorosabbra összeköttetéseiket. Az óta élő a cserekapcsolat, főleg kulturális és sport vonatkozásában. A futballhoz köthető baráti kontaktus nagyon erős ma is. Ezt igazolandó kapott meghívást egy hévízi sportdelegáció június közepén a Molnár Béla emlékére rendezett több napos foci emléktornára. Mint azt Vértes Árpád polgármester, a fürdővárosi delegáció vezetője elmondta, rendkívül szép, baráti fogadtatásban volt részük. Egy újonnan életre hívott ottani településrészen ünnepélyes keretek között felavatták a Hévíz névre keresztelt utcát, ami úgy üzleti, mind idegenforgalmi szempontból is jelentősnek tekinthető. Tényekkel igazolható, hogy a testvérvárosból évről évre több gyógyturista keresi föl a csodataváról híres szeretett gyógyhelyet. Szeptemberben egy autóbusszal például olyan vendégek érkeznek onnan, akik először szembesülnek majd Hévíz értékeivel. A konzultációk során ötletként felvetődött, hogy a Frankfurthoz és Darmstadthoz is közel eső városban célszerû lenne kialakítani egy egyszemélyes utazási irodát. A delegáció és a vendégfogadók a meccsek végén koszorút helyeztek el Molnár Béla emléktáblájánál, ahol a polgármesterek rövid emlékbeszédet mondtak.

(Forrás: A Városháza sajtóreferense)