Hévízi borfesztivál –amit érdemes tudni
Zene, ízek, illatok kavalkádja várja a közönséget augusztus 17-21-ig a XVII. Hévízi Borfesztiválon. Az alábbiakban néhány nagyon hasznos információt olvashatnak a rendezvényekkel és a város közlekedési helyzetével kapcsolatosan

Jó hír mindenkinek, hogy a XVII. Hévízi Borfesztivál minden egyes koncertje ingyenes.

A fesztivál ideje alatt borházak, kézmûves vásár, vendéglátó egységek ételkínálata, valamint gyermek foglalkozások is várják a nagyérdemût.

A fesztiválra érkezők a nagyparkolóban tehetik le autóikat, ahol a parkolás első órája ingyenes, a továbbiakban óránként 100 forint a parkolási tarifa. Aki arra készül, hogy végigkóstolja a helyi és környékbeli termelők nedûit, s emiatt nem ülhetna autóba, kedvezményes áron vehet igénybe szállást a város tulajdonában lévő Hotel Aquamarinban. (Az ajánlatok a szálloda honlapján láthatók.)

A borfesztivál ideje alatt útlezárásra kell számítani a Petőfi utca végétől az Erzsébet királyné utca Hotel Abbázia bejáratáig: augusztus 17-21-ig, 10-24 óráig lesz érvényben a korlátozás.

Az utcák ebben az időszakban zsákutcaként mûködnek.

Augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén Hévíz egész területén ingyenes a parkolás.