Hévízi támogatásból alakíthattak ki lakást Devecserben
Karácsony előtt méltó ajándékkal lepte meg az iszapkatasztrófa áldozatait Hévíz: az elmúlt év októberében tartott aukción összegyûlt több mint 2,5 millió forintot Hermann Katalin és Füzesi Lászlóné a város nevében és képviseletében átadták Mód Miklós devecseri plébánosnak. Az összeget a devecseri Újrakezdés Háza öt lakása egyikének kialakítására fordították.

Valamennyien tudjuk, hogy az elmúlt év legszomorúbb, legtragikusabb történése a vörösiszap-katasztrófa volt. Alig akadt település az országban, mely ne mozdult volna meg, hogy segítse az áldozatokat. Az elsők közé tartozott Hévíz városa is: az önkormányzat előbb 1 millió forintot adott a káralap számlára, majd Hermann Katalin hévízi formatervező-üvegmûvész segítségével és Papp Gábor polgármester fővédnökségével hévízi formatervező-üvegmûvész aukciót tartottak 2010. október 27-én a Városháza konferenciatermében, ahol kortárs képzőmûvészek alkotásait bocsátották árverésre, hogy az összegyûlt pénzt eljuttathassák a károsultaknak. Országosan ismert, sőt határokon túli mûvészek 120 alkotását kapta meg Hévíz: festményeket, plasztikákat, üvegmûvészeti alkotásokat, rézkarcokat ajánlottak fel a jótékony célra. Az alkotások adományként érkeztek, de árukat is jóval a mûvészeti értékük alatt határozták meg felajánlóik. A mûvek 70 százalékát sikerült eladni, így 2 572 200 forint folyt be. Az adományt a rendezvény ötletgazdája, Hermann Katalin, valamint Füzesi Lászlóné képviselő, a Hévízért Városvédő Egyesület elnöke jutatta el a vörösiszap-katasztrófa áldozataihoz, a katolikus egyház ottani képviselőinek segítségét is kérve. Füzesi Lászlóné elmondta: az áldozatokért helyben rendkívül sokat dolgozó Mód Miklós plébánossal léptek kapcsolatba és tájékozódtak arról, hol lenne a legnagyobb szükség a segítségre. Mód Miklóssal egyeztetve a devecseri Újrakezdés Házához adta az aukción összegyûlt pénzt a hévízi „küldöttség”. Az Újrakezdés Háza egy telek, valamint a rajta lévő, elhagyott ház, melyet a devecseri plébánia vásárolt meg. A házban öt lakást alakítottak ki, ezek közül egyet a hévíziek által felajánlott pénzből. A lakásokba a legrászorultabb családokat költöztették be, akik korábban albérlőként éltek a településen, és december elején még Devecser utcáin, sátorban éltek. Füzesi Lászlóné és Hermann Katalin az adományt karácsony előtt juttatta el Devecserbe.

(Forrás: Városháza)