Idősbarát Önkormányzat
Idén Hévíz és Csatár nyerte el a Zala Megyei Közgyûlés által alapított „Idősbarát Önkormányzat” címet. A 2007 óta kiadott elismerésre pályázni kell, s a Zala Megyei Idősügyi Tanács bírálata alapján a közgyûlés elnöke hagyja jóvá a díjazottakat. Az elismerést Hévíz város polgármesterének külföldi tartózkodása miatt Vági Ferencné a Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény vezetője, Csatár nevében pedig a település polgármestere vette át a megyei közgyûlés elnökétől.

Az idei pályázat eredményét az Idősek Világnapja alkalmából tartott Zalaegerszegi rendezvényen ismertették. A nyugdíjas klubok és szervezetek képviselőit Dr. Gyimesi Endre, Zalaegerszeg polgármestere és Manninger Jenő a Megyei Közgyûlés elnöke köszöntötte, majd Boda László a Zala Megyei Idősügyi Tanács elnöke ismertette a cím odaítélésének szempontjait. Mint mondta, kiemelten vizsgálják, hogy a kötelező tevékenységeken túl mennyi önként vállalt feladatot teljesítenek az önkormányzatok, s ebben Hévíz élen jár. Eddig négy önkormányzat - Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Páka és Nemeshetés - részesült az elismerésben, s hozzájuk csatlakozik a két új díjazott. Hévíz már tavaly is pályázatott, a város erőfeszítéseit elismerésre méltónak tartották, ám akkor két kistelepülés javára döntöttek a bírálók.

(Forrás: Hévízi TV)