III. fokú hőségriadó
Az Országos Tisztifőorvos 2010. július 11-én elrendelt II. fokú hőségriasztás szintjét 2010. július 18-ig III. fokúra emelte. Hévíz város aljegyzője értesíti a város lakosságát, valamint városunkban tartózkodó vendégeinket, hogy a Polgármesteri Hivatal (Kossuth Lajos u. 1.) konferenciatermének előtere, mint légkondicionált helyiség, pihenésre kijelölt hely. Hûtött ásványvízhez az itt elhelyezett automatából juthatnak a Hivatal nyitva-tartási ideje alatt (hétköznap 8.00-16.00 óráig).

Az ÁNTSZ Kistérségi Intézetének tájékoztatója a hőségriasztással kapcsolatban:

A kánikulai meleg károsan befolyásolja az egészségi állapotot, kedvezőtlenül hat mindenkire,
ezért kánikula idején mindenkinek ügyelnie kell a fokozott folyadékbevitelre.
Kerüljük a tûző napon való tartózkodást 11.00 és 15.00 óra között a napszúrás veszélye miatt.
A káros UVB sugárzás ellen védjük bőrünket napvédő krémmel.
Viseljünk természetes alapanyagú, világos ruházatot, kalapot, napellenzős sapkát, napszemüveget.
A szabadban végzett sportolást korlátozzuk a reggeli – esti órákra.
Ne hagyjuk a kisgyermeket, állatot zárt gépkocsiban!
A fizikai munkát végző dolgozóknál ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett szükséges a védőital, ivóvíz, valamint az előírtaknak megfelelő pihenő idő biztosítása.
Az idősek körében a tartósan magas hőmérséklet szív- és érrendszeri panaszokat okozhat. Ezek jelentkezésekor haladéktalanul keressék fel kezelőorvosukat.

(Forrás: Városháza, ÁNTSZ)