Ingyenes a parkolás a Széchenyi utcában
A fóliával letakart, üzemen kívül helyezett parkolóórák is jelzik, hogy szeptember 1–étől a hévízi Széchenyi utcában ingyenes lett a jármûvel történő várakozás. A hetvennégy parkolóhelyes Széchenyi utca ugyanis állami közút, melyen - a közúti közlekedésről szóló törvény júliusi módosítása nyomán - az önkormányzat már nem szedhet várakozási díjat.

Korábban felvetődött az a javaslat, hogy a képviselőtestület kezdeményezze a Széchenyi utca önkormányzati tulajdonba vételét, ellentételezésként pedig adja állami tulajdonba a Vörösmarty utcát. A cserére vonatkozó javaslatot egyelőre nem fogadta el a testület. Az indokok közt többek közt felmerült, hogy a meredek, csaknem egy kilométer hosszú Széchenyi utca téli síkosság-mentesítéséhez a városnak nincs megfelelő eszközparkja. Az állásponton később változtathat a testület, ám mindaddig, míg a Széchenyi utca nem helyi közút, a díjköteles parkoltatást meg kellett szüntetni.

(Forrás: Hévízi TV)