Jó tanácsok fürdőzőknek
Nemes Norbert kommunikációs szaktanácsadó - Hévíz Városháza
Horváth László őrnagy Balatoni Vizirendészeti Rendőrkapitányság vezetője kéri a Balatonban és a hévízi gyógytóban fürdőzőket, hogy saját érdekükben a jogszabályokon kívül az alapvető óvatossági szabályokat is mindenkor tartsák be.

A rendkívüli hőség, és a tavak meleg vízhőmérséklete... túlzott kockázatvállalásra, hosszas vízen tartózkodásra csábít, de a vízen is az életé az előny. Rendkívül sokan szegik meg a tavakon az írott és íratlan szabályokat. A vízirendészet csak idén 156 bajba jutottat mentett ki a Magyar Tengerből. Az emberi felelőtlenség mögött meghúzódó okok között a kapitányságvezető megemlítette a vízibiztonság és az úszni tudás hiányát, a hirtelen túlhevült állapotban történő vízbe ugrást, a nagymértékû alkoholfogyasztást valamint a túlzott fizikai igénybevételt is. A legtöbb tragédia a strandokon a délutáni órákban és partközelben következik be. A szabad vizekben a hat éven aluli, továbbá úszni nem tudó 12 éven aluli gyermek csak felnőtt közvetlen felügyelete mellett fürödhet. Fürdőzéskor az úszni nem tudóknak, a gyengén úszóknak a gyógytavon a számukra kijelölt sekély víziterületet kell választaniuk. Kérik, hogy étkezés után közvetlenül senki ne menjen úszni, fürdeni, és figyeljenek arra is, hogy csónakban, fürdőeszközön, vagy gumimatracon ne aludjanak el.

(Forrás: Hévíz Tv)