Kamaraszínházi Napok a fürdővárosban
József Attila, Petőfi és Hasek szelleme lengte be a hétvégén a fürdővárost a Kamaraszínházi Napokon.

A befogadás élményét Jordán Tamás, Besenczi Árpád és Mikó István tette teljessé. Ezt valahol, ha lesz rá alkalom, megnézem majd még egyszer mondta lapunknak a szombati nyitóelőadás után Vaskuti Dezső, aki családjával Debrecenből érkezett néhány napra Hévízre. Jordán Tamás előadásában olyan mélységekben jártunk, ami maga volt a katarzis. József Attila Szabad Ötletek Jegyzéke egy pszichoanalitikus, olykor obszcén, megrendítő önvallomás 1936 májusából.

Nézze meg galériánkat!

Rendkívül sikeres, már legalább 250 előadást megélt önálló estjére ezt egészítette ki versekkel a Kossuth-díjas színész, aki a nap második előadásán is megidézte József Attila szellemét. A széllel szemben címû stand up estjén saját történeteit mesélte színházról, életről, magáról, s közben, néha észrevétlenül, verseket csempészett a mesébe. Ezzel azt is szeretném bizonyítani, hogy a nagy, komoly, nehéz verseket tulajdonképpen nagyon sokan szeretik, csak éppen eddig nem tudtak róla adott magyarázatot az egyszemélyes előadás szerkezetére Jordán Tamás. A vasárnapi folytatásban Petőfi Sándor eposz-paródiáját, A helység kalapácsát láthatták az érdeklődők a Fontana Filmszínházban. A falusi kocsma miliőjében Besenczi Árpád Jászai Mari-díjas színmûvész, a Hevesi Sándor Színház direktora keltette életre a történetet, annak valamennyi szereplőjével, például szemérmetes Erzsókkal, a helybeli lágyszívû kántorral, a helység kalapácsával, s a fondor lelkületû egyházfival együtt. A fesztivált vasárnap este Mikó István Hasek-átirata, a keserédes Svejk vagyok zárta.

Zaol.hu / Varga Lívia