Kamerák vizslatnak 24 órában - Hévíz ki -és bemenő útjai levédve
„- Két új közterületfigyelő-kamerát helyeztünk üzembe Hévíz két olyan pontján, ahol eddig nyugodtan be -és kiközlekedhettek gépjármûvükkel a rosszban sántikáló zsiványok” - adta hírül Gelencsér Hédi, a hévízi önkormányzat közbiztonsági bizottságának elnöke. A színes objektívekkel felszerelt, éjjel is értékelhető képet adó, rendszámfelismerő rendszerrel bővített jó minőségû kamerák által készített képeket 24 órában figyelik a helyi rendőrőrs munkatársai.

Több mint 13 esztendeje annak, hogy a gyógyüdülőhelyen üzembe állították a térfigyelő kamerákat, melyeknek akkor leginkább a gépkocsi lopások felderítésében volt elsődlegesen jelentőségük. A képviselő-testület még a tavalyi költségvetésében hagyta jóvá a kamerák telepítésére szánt 2,5 millió forintot. A rendszert azután egy pályázat befejezését követően nemrégiben a zalaegerszegi B-Modem Kft. dolgozói telepítették. A fürdőváros területén jelenleg mûködő hét kamerát és a rendőrség által használt robotzsatu rendszert is ők állították üzembe és ők is tartják karban. A polgármester javaslatára, a település több pontján az igazival teljesen megegyező, de a valóságban képeket nem készítő, úgynevezett ál-kamerákat is kihelyeznek majd a közeljövőben, hogy még inkább elrettentsék a bûnözőket. Gelencsér Hédi megerősítette, a kisváros szilárd közbiztonsági helyzetéhez erőteljes mértékben járultak hozzá a közterületeket a nap 24 órájában pásztázó kamerák. Mostanra a fürdőtelepülésre beközlekedő összes útvonalat, illetve útkereszteződést figyelni tudják. A kihelyezett kamerák hasznáról készített felmérések is azt bizonyítják, hogy jelentős a bûnözést visszatartó erejük. Hévízen az idő és a tapasztalatok is azt bizonyították, hogy sokkal fontosabb a minél több helyen jelenlévő egyszerû térfigyelő kamera, mint a kevés helyen megtalálható csúcstechnológiát (csúcsárat) képviselő kamera rendszer.

(Forrás: A Városháza sajtóreferense)