Két éves lett a piac
Fennállásának második születésnapját ünnepelhette február 28-án a hévízi termelői piac.

Benkő Lajos piac felügyelő elmondta:

- Ma azokat az embereket ünnepeljük, akik sok munkával ehető élelmiszereket, ízléses használati- vagy dísztárgyakat készítenek. Akiknek nem elég, hogy egy baracklekvár gyümölcstartalma 40 % és az is tök, a többi színező és különböző állományjavító; akik szeretik, ha egy cibere lekvár 100 % szilva, akik szeretik, ha a sajt 100 % tehéntej és nem növényi olaj – hangsúlyozta, hozzátéve: kézmûves élelmiszereink mellett büszkék vagyunk kézmûveseinkre is, akik közül sok népmûvész van és több kihalófélben lévő régi foglalkozás mesterei. Más régiók nagyvárosai is szeretettel hívnak meg minket alkalmanként és vendégkönyvünk beírása tanúsítja, hogy a világ minden részéről idelátogatók szeretik a piacot és örömmel töltik itt idejüket. Ma már 400 feletti regisztrált árussal rendelkezünk, akik nyáron felváltva járnak ide.