Kiválasztották a Város Borát
Bussay Esküvé lett idén a Hévíz Város Bor cím büszke birtokosa. A minőségi száraz fehérbort bormustra keretében választották ki az ítészek árpilis 3-án. Az eseményt a Hévíz TDM Egyesület szervezte, a házigazda nevében Papp Gábor polgármester vett részt az eseményen.

A Városháza konferenciatermében szakértőkből álló zsûri kóstolgatta és véleményezte a nedûket. A zsûriben Kreil Vilmos (Balatoni Borok Háza), Both Gábor (Veszprémi Egyetem), dr. Szakonyi József (hivatásos borkóstoló), Kielmayer Krisztián (nemzetközi borakadémikus) és Karádi Szabolcs (sommelier) vett részt.

Karádi Szabolcs elmondta: a megye egész területéről érkeztek borfajták a minősítésre, a pályázati kiírásnak megfelelően csak száraz fehér borral lehetett indulni.

• A zsûrinek többször is vissza kellett kóstolnia a borokat, annyira nehéz volt ugyanis a döntés – jelezte.

Végül az említett Bussay Esküvé került ki a győztesen tehát a viadalból, a város ezt a borfajtát palackoztatja az idei esztendőben.