Könyvvel is tisztelegnek a reformáció ünnepe előtt

A reformációs emlékév zárásaként az önkormányzat könyvet adott ki, melynek bemutatójára a református felekezetek képviselőit és a sajtó munkatársait is meghívták.

Az „Alámerül, de el nem süllyed… Reformáció 500” című könyv a májusi, a hévízi reformációs emlékévet megnyitó konferencia előadásainak anyagait tartalmazza magyar és német nyelven, szerzői tehát maguk az előadók, a kötet szerkesztője Szálinger Balázs.

Méltó módon emlékezett meg városunk a reformáció 500. évfordulójáról – jelezte a sajtótájékoztatón Papp Gábor polgármester. - A nyitó konferencián túl Reformáció 500 címmel kiállítást rendeztünk a Belvárosi Múzeumban, majd Lovász Irén koncert várta az ünneplőket a protestáns templomunkban.

Az iskolai őszi szünet előtti utolsó tanítási napon az általános iskola felső tagozatos diákjait mozgattuk meg, akik egy városi kincskeresésben vettek részt, s a program a Kávészünet zenekar koncertjével zárult.

A polgármester rámutatott: Hévízen mindig is élénk és színes felekezeti élet folyt.

  • Önálló református gyülekezetünk van, Péntekné Vizkeleti Márta lelkészasszony vezetésével, és az evangélikus közösség is rendszeresen tart istentisztelet a protestáns templomunkban, Honthegyi Zsolt lelkész úr vezetésével. Mindemellett tekintettel a német ajkú lakóinkra és vendégeinkre, a Német Evangélikus Egyház is saját lelkészt küld kétéves váltásban városunkba, jelenleg Heiderose Gärtner-Schultz lelkészasszony személyében. Köszönettel tartozom a Német Evangélikus Egyháznak a közel 4000 eurós anyagi támogatásáért, a hévízi református és evangélikus egyházaknak, a Festetics György Művelődési Központ, az Illyés Gyula Általános Iskola tanárainak a Polgármesteri Hivatal munkatársainak, hogy munkájukkal hozzájárultak ahhoz, hogy méltó módon megünnepelhettük városunkban a reformáció 500. évfordulóját. Az emlékévet a református gyülekezet faültetéssel és emléktábla leleplezésével zárja ma.

CÍMKÉK

FRISS HÍREK

Harminc esztendős adósságát rótta le Hévíz az elmúlt évben
Közmeghallgatást tartott az önkormányzat
Hévíz Város Önkormányzata

HÉVÍZTV AJÁNLÓ

Online marketing tréning magánszállásadóknak
Gájer Bálint és zenekarának újévköszöntő koncertje Hévízen
2018-ban is népszerű volt Hévíz

HIRDETMÉNYEK

Felhívás díszdiploma igénylésre
Tájékoztatás igazgatási szünetről!
Tájékoztató kéményseprésről

MENÜ

INTÉZMÉNYEK

Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Illyés Gyula Általános és Művészeti Iskola
Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Gróf I. Festetics György Művelődési Központ, Városi Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény
Aquamarin Szállodaipari Kft.
Aquamarin Szállodaipari Kft.
Parkolási Iroda
Parkolási Iroda
Brunszvik Teréz Óvoda
Brunszvik Teréz Óvoda
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Bibó István Alternatív Gimnázium és Szakközépiskola
Fontana Filmszínház
Fontana Filmszínház
(GAMESZ)
Gazdasági Műszaki Ellátó Szervezet
Hévíz Sportkör
Festetics György Művelődési Központ
Festetics György Művelődési Központ
Hévízi Televízió Kft.
Hévízi Televízió Kft.
Városi Könyvtár
Városi Könyvtár

GALÉRIA

Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Hévíz delegációja Sarm es-Sejkben
Városnap 2018
Városnap 2018
Széchenyi utca felújítása
Széchenyi utca felújítása
Új év, új dimenziók
Új év, új dimenziók
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Négy évtizedes a Musica Antiqua együttes
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Csak akkor öregszel, ha nem szárnyalsz
Hévízen V4-k
Hévízen V4-k
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Hévíz városa az Európai Tavak Szövetségében
Izrael nagykövete Hévízen
Izrael nagykövete Hévízen