Korszerűbbre cserélik a lámpákat
Elkezdődött a város területét érintően a lámpatestek cseréje.

Ahogy arról korábban már írtunk, az önkormányzat az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Program keretén belül „Hévíz Város, közvilágítás energiatakarékos átalakítása” címmel közel 159 millió forintos pályázati támogatást nyert el a város közvilágítási rendszerének korszerûsítésére.

A fejlesztés elsősorban a város energiafelhasználásának, az üzemeltetés és karbantartás költségeinek csökkentését segíti elő a jövőben. A korszerûsítés keretében 855 db LED lámpatestet szerelnek fel, valamint több lámpatestet érintően fényforrás csere valósul meg.

A lámpatestek cseréje március 6-án kezdődött, a munkák várhatóan március 15-én zárulnak.

A munkák gyorsítása érdekében a kivitelező 10-12 kosaras gépjármûvel vonul fel az érintett utcákban, egy-egy lámpatest cseréje körülbelül 15 percet vesz igénybe. Az esetleg forgalmi akadályok miatt türelmet és megértést kérnek a lakosságtól.