Közép-Európai Pannonia Senátora
Ebben a kitüntető címben Részesült Vértes Árpád, Hévíz város polgármestere. A Közép-Európai Club Pannonia Közhasznú Egyesület (KEP) rendezvényén Budapesten ünnepélyes keretek között a KEP elnöke Esterházy Antal herceg átadta a „Közép-Európa Pannonia Senátora” kitüntető címről szóló oklevelet Vértes Árpádnak, Hévíz város polgármesterének.

A KEP ügyvezető elnöke Czeglédi József laudációjában hangsúlyozta, hogy a KEP Elnöksége Vértes Árpádnak a közép-európai népek baráti kapcsolatainak ápolásában és a civil szervezetek támogatásában végzett kiemelkedő tevékenységéért ítélte oda a kitüntetést. Utalt arra is, hogy az eddigi díjazottak között van Habsburg Ottó, néhai Antall József miniszterelnök, a rendszerváltás utáni bal- és jobboldali pártok több parlamenti képviselője, minisztere, valamint az MTA több tagja és más elismert közéleti személyiség is.

(Forrás: HÉVÍZI TV)