Közös kampány Kínáért- Hévíz élen jár
Európát szeretné megismertetni a tengerentúli , elsősorban a kínai piacokkal az Európai Turisztikai Bizottság és az Európai Bizottság, ennek első lépéseként Pekingben találkoztak az európai és a kínai turizmus ágazat vezetői .

A népszerûsítő kampány 2012-ben indul, a kampánnyal összhangban készül el a Magyar Turizmus Zrt. jövő évi marketingterve is.

A közelmúlt hévízi eseményei azt jelzik: a város elöl járt s jár e törekvésben, hiszen – mint az már ismert is – Hévíz éppen a közelmúltban fûzte szorosabbra eddigi kínai kapcsolatait, jelesül: többek között a város vezetése komoly tárgyalásokat folytatott Shanghaj Xuhui kerületének elöljáróival.

• Törekvéseinket csak erősíti, ha úgy tetszik: igazolja a közös európai stratégia – jelezte Papp Gábor polgármester. – A partnerséget egy cseh fürdővárossal közösen alakítjuk, közösen kínálunk majd utazási lehetőséget a kínaiaknak, sőt, a partnerséget valószínûleg egy szlovén
    fürdővárossal bővítjük, így elmondhatjuk, hogy mi már kész recepttel rendelkezünk a közös kínai kampányt illetően.