Küldetésükhöz a Szentlelket kapták ajándékba
Június 10-én, vasárnap harmincan vették fel a bérmálás szentségét a hévízi Szentlélek templomban.

A bérmálás szentségében a Szentlélek erősíti meg a fiatalokat, hogy hitüket bátran megvallják és aszerint éljék életüket. A bérmálási szentmisét Dr. Márfi Gyula veszprémi érsek mutatta be, közremûködött továbbá Kiss László esperes, hévízi plébános, két főiskolai növendék, valamint Alsópáhok és Dióskál plébánosai is. A szentmisén részt Papp Gábor, Hévíz polgármestere, és a város képviselőtestülete és egyházközségi képviselői is.

Az érseki szentmise bevonulási énekét Czémán Róbert, 4. osztályos tanuló trombitálta, közremûködtek a nyolcadikos tanulók is zsoltáréneklésben, olvasásban, az áldozás alatt pedig Sallai Jenő 8. osztályos tanuló játszotta hegedûn az Ave Mariát.

A szentmise magával ragadó volt, amely köszönhető elsősorban Márfi érsek atya szentbeszédének, de ugyanúgy a hévízi gyerekek felkészültségének, valamint a plébánia által megrendezett, fegyelmezett szertartásnak és a sok-sok rózsaszín virágnak.