Lakossági és dolgozói parkoló bérletek érvényessége

A korábban megvásárolt parkolási bérletek lejáratukig érvényesek, kivéve a nagy-parkolói bérleteket.

A nagyparkolóban csak az önkormányzat által üzletenként – kivéve a Flavius üzletházban lévő üzletek – kiadott parkoló bérletek használhatóak 2021. január 31-ig, viszont ezeket szükséges megújítani. 2020. szeptember 1-től csak akkor érvényesek ezek a bérletek, ha az üzlettel rendelkező a forgalmi rendszám megadásával azt a parkolási irodában ezen időpontig megújítja.

Bármilyen más a nagyparkolóra megvásárolt, kiadott bérlet nem érvényes, ezért kérjük ezen bérlet tulajdonosokat, hogy a parkoló irodát felkeresve tájékozódjanak a további lehetőségekről.

Parkolási Iroda elérhetőségei:
Hévíz, Nagyparkoló tér 21. 1. emelet (Flavius Üzletház)
Tel.: +36/30-463-69-97
Nyitva tartása:
Hétfőtől péntekig: 8:00-12:00, 12:30-15:45
Szombaton: 8:00-11:45-ig
Vasárnap: Zárva

Várakozási övezetbe sorolt területek 2020. augusztus 1-től

I. Zóna (piros)

Nagyparkoló tér

Csak a nagyparkolóban működő üzleteknek kiállított bérletek érvényesek, más bérlettel nem használható.

Petőfi Sándor utca

Hévízi lakossági bérlet, a nem lakossági V bérlet legfeljebb 1 óra időtartamú parkolásra jogosít, várakozási díj megfizetése nélkül parkolási tárcsa kihelyezésével.

Az élelmiszer áruház előtt kijelölt 4 db parkolóhelyen várakozási díj megfizetése nélkül, parkoló tárcsa kihelyezésével, legfeljebb 60 perc időtartamra (türelmi idő 5 perc) lehet parkolni. A tárcsán a parkolás megkezdésének idejét kell beállítani!

Nem érvényes: A nem lakossági foglalkoztatotti valamint az intézményi alkalmazotti bérlet

Ady Endre utca

A zónában a bérletek nem érvényesek.

II. Zóna (sárga)

Honvéd utca, Park utca, József Attila utca, Széchenyi István utcai 58 férőhelyes parkoló (víztoronynál), Zrínyi Miklós utca 1. szám alatti parkoló, Kossuth Lajos utcának a Széchenyi István utca - GAMESZ étterem közötti szakasza

A zónában a Hévízi lakossági bérlet és a nem lakossági V bérlet korlátlan idejű parkolásra jogosít kivéve a József Attila utca Honvéd utca és Rózsa köz közötti szakaszát.

A zónában az önkormányzati intézményi alkalmazotti bérlet munkanapokon jogosít várakozásra, kivéve a József Attila utca Honvéd utca és Rózsa köz közötti szakaszát.

A nem lakossági foglalkoztatotti bérlet a Park utcában, a Honvéd utcában, a József Attila utcában éves érvényességgel, a Széchenyi utcai 58 férőhelyes parkolóban szeptember 1-június 30-ig várakozásra jogosít, kivéve a József Attila utca Honvéd utca és Rózsa köz közötti szakaszát.

Az egészségügyi dolgozók térítésmentesen kizárólag az orvosi rendelő udvarán parkolhatnak.

A József Attila utca - Honvéd utca - Rózsa köz közötti szakaszon (orvosi rendelő)

E kijelölt várakozó helyeken várakozási díj megfizetése nélkül tárcsa kihelyezésével, legfeljebb 60 percig (türelmi idő 5 perc) lehet várakozni. A tárcsán a parkolás megkezdésének idejét kell beállítani! E kijelölt várakozó helyeken a bérletek nem érvényesek.

Parkolási bérletek árszabása

Bérlet megnevezés

Időtartam

Összeg (Ft)

Hévízi lakossági
Hévízi bejelentett lakóhellyel rendelkező magánszemélyek számára.

Önkormányzati intézményi alkalmazotti
Önkormányzat intézményeivel, gazdasági társaságaival foglalkoztatási viszonyban állók számára.

Nem lakossági, foglalkoztatotti
Hévízi üzlettel rendelkezők, illetve Hévízen működő gazdálkodó szervezetekben, intézményekben alkalmazottak számára.

Nem lakossági városi V
A fentiekbe nem tartozó magánszemélyek és gazdasági társaságok számára.

éves

A bérletek érvényessége 2021. január 31-ig tart.

Bérlet csere díja (elveszett bérlet, gépjármű csere) 500 Ft.

A bérletek ára az ÁFÁ-t tartalmazza.

Lakossági és dolgozói parkoló bérletek érvényessége
Módosul a parkolási rendelet Hévízen
761 millió forintos támogatás a hévízi magánszálláshelyeknek

Háttér: Átalakult a parkolási rendszer Hévízen