Már nem kell kérdezősködni
Hévíz forgalmas útvonalain már kint vannak azok a közterületi információs táblák, melyek a helyismerettel nem rendelkező vendégek eligazodását segítik. A táblákról leolvasható, hogy mely irányban érhetők el a közfunkciót betöltő intézmények, idegenforgalmilag frekventált helyek.

A magyar nyelvû feliratok mellett a külföldiek tájékoztatását szolgálják a nemzetközileg használt piktogramok. A közterületi információs rendszert február végén négy nagyméretû térkép teszi teljessé, melyeket a város bejövő pontjain helyeznek el. Az egységes városképi megjelenést célozva márciustól már a szolgáltatók is hasonló táblákon tüntethetik fel a szállodákat, panziókat, üzleteket és irodákat. Ez egyben azt is jelenti, hogy két hónapos türelmi idő után le kell szerelniük a közterülteken jelenleg kint lévő információs anyagaikat.

(Forrás: HÉVÍZI TV)