Március idusán- emlékezzünk együtt!
Az 1848. március idusán, azaz március 15-én Pesten kitört forradalom felemelő eseményeinek felidézésével indul városunkban március 15-én az ünnepi megemlékezés sorozat, mellyel Hévíz Város Önkormányzata számos civil szervezet, együttes, ismert és elismert előadó segítségével kíván tisztelegni a ’48-as hősök emléke előtt.

A Sétáló utcán a Pilvax kávéház korbeli történéseinek lehetünk „szemtanúi” csütörtökön 15 órától, majd az ünneplők a Városháza térre vonulnak, ahol 16 órakor kezdődik a városi megemlékezés neves mûvészek – Koncz Gábor, Szirtes Edina Mókus, Veres Mónika – közremûködésével.

Ünnepi beszédet Papp Gábor polgármester mond.

A megemlékezést – immár hagyományos módon – a Fontana Filmszínházban az eseményhez kapcsolódó témájú filmvetítés is kíséri: 17 és 19 órakor Zsolnay Vilmos A Föld szeretője címû alkotását tekinthetik meg az érdeklődők.

Az ünnepségsort zárja, egyben teljessé teszi a 18 órakor kezdődő Közéleti Kávéház. A könyvtárban Koncz Gábor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színmûvész mutatkozik be a közönség előtt.

Szeretettel várjuk és hívjuk Önöket!

Ünnepeljünk együtt, emlékezzünk 1848 felemelő pillanataira, vívmányaira, hőseire!