Marton-szobor avatás
Marton László háromszoros Munkácsy-díjas mûvész egyik utolsó alkotását, a szobrász önportréját avatták fel a Deák téren Hévízen.

A mûvész 2009-ben készítette önportréját, mely csodálatosan tükrözi mûvészi elszántságát, de alázatát is. Marton László alkotásaira nemcsak hazai települések, de több európai város is büszke lehet – mutatott rá Szőcs Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkára, aki Kepli József János alpolgármesterrel együtt avatta fel a Marton László özvegye által Hévíznek adományozott mellszobrot.

Marton László alkotásai viszont Hévíz szépségét gyarapítják, s magától értetődő, hogy portrészobra avatása mellett az ő nevét vegye fel a Hévíz Galéria is – jelezte Kepli József János, aki a szobor városnak való felajánlásért köszönetét fejezte ki a mûvész özvegyének és megjelent családtagjainak.

Nézze meg galériánkat!