Mától fogadja a kicsiket a bölcsőde
A mai naptól megkezdheti hivatalos mûködését Hévíz új bölcsődéje, melyet a Brunszvik-óvoda „szomszédságában” építtetett az önkormányzat. A munkálatokhoz pályázati támogatást vehetett igénybe a város, így a 113 millió forintos összköltségû beruházást 80 millió forintos támogatás segítette.

A bölcsődét Papp Gábor polgármester és Péterné Bakos Mariann intézményvezető adta át ünnepélyesen, a bölcsőde munkatársai, az önkormányzat és a sajtó képviselői jelenlétében ma reggel. - Az átadást a bölcsőde vezetésével is egyeztetve még a gyerekek megérkezése előtti időre tettük; a gyerekeknek és szüleiknek is ez lesz az első napja itt, nem szerettük volna megzavarni az ismerkedést – jelezte a polgármester, hozzátéve: a kicsik beszoktatását követően lesz alkalom arra is, hogy a már „belakott” intézményt, annak életét is megtekintsék az érdeklődők. - Bölcsőde kialakításának szükségessége mind rövid, mind hosszú távon fontos volt Hévíz számára, hiszen sok szülő számára jelent egyre nagyobb gondot az elhelyezkedés, s sokan már gyermekük hároméves kora előtt is vállalnának állást. Ez számukra csak úgy lehetséges, ha meg tudják oldani gyermekük napközbeni elhelyezését, amelyre a bölcsőde jelentené a legoptimálisabb megoldást. Szintén a bölcsőde kialakítása mellett szólt, hogy a településen a 0-3 éves korosztály száma az elmúlt években növekvő tendenciát mutat. Míg 2005-ben a 0-3 éves korúak száma 131 fő volt, addig a 2008. év végére számuk 150 főre emelkedett- jelezte Papp Gábor. A bölcsőde átadásának eredeti időpontja 2012 év eleje lett volna, a beruházást azonban sikerült az oktatási tanév kezdetéhez idomítani. A bölcsőde két csoportban összesen 26 gyermeket fogad, a gyerekek beszoktatása folyamatos. Október 3-tól nyolc kisgyerek kezdi meg bölcsis napjait, ez év során azonban összesen húsz kicsit fogadnak.