Megmozdult a város a Föld Napján
Számos programmal hívta fel a figyelmet Hévíz a Föld Napján a tiszta, egészséges környezet fontosságára.

Az önkormányzat dolgozói, a Bibó-gimnázium, az Illyés-iskola, a TDM szervezet, a Thermál Hotel Hévíz képviselői és a lakosság képviselői - ez évben is  - a Magyar Közútkezelő szemétgyûjtő akciójához csatlakoztak, melynek célja, hogy elsődlegesen a bevezető utak melletti szakaszokat tisztítsák meg a hulladéktól.

Nézze meg galériánkat!

Sajnos, volt is mitől megszabadítani az útpadkát, rengeteg papír, mûanyag flakon, cigarettacsikk került zsákokba. A szemétgyûjtési akció mellett az Illyés-iskola egész napos programot szervezett a diákok számára, melyben nem csupán a környezetvédelemre, de az egészségtudatos magatartásra is igyekeztek felhívni a figyelmet. Ennek tükrében a reggelt a diákok és a pedagógusok tánccal kezdték: a Városháza előtti téren száznál is többen táncoltak. A gyerekeket ez után divatbemutatóval várták, mely attól volt különleges, hogy újra felhasználható anyagokból, illetve hulladékokból készültek a bemutatott ruhák.

Az est folyamán a könyvtár épületében Bokor Katalin természetgyógyász Gyermekeink egészsége címmel tartott előadást.