Megújult a város honlapja
Hosszú hónapok fejlesztése és széleskörû konzultáció után megújult a heviz.hu.
  • Letisztult arculat, egyszerûbb kezelés, gyorsaság – így foglalta össze a fejlesztést az azt bemutató sajtótájékoztatón ma Papp Gábor polgármester. Mint mondta: az önkormányzat közel 10 millió forintot fordított a honlap megújítására, az önkormányzat és a TDM egyesület közös munkájával alakultak ki a honlap tartalmi és formai elemei.

Kepli József János alpolgármester jelezte: a fejlesztők az átalakításkor az internetes portálok között uralkodó trendeknek megfelelően a gyorsaságot, a könnyû kereshetőséget és egy egyszerû, letisztult arculat létrehozását,  azaz az értékteremtést helyzeték előtérbe. A másik fontos pillér pedig az értékmegőrzés volt - átmenteni a portálon eddig megjelent tartalmakat, mindezt tíz különböző nyelven. Kiemelt szempont volt a régi honlapon eddig is mûködött, ám hangsúlyt nem megfelelően kapott aloldalak „láthatóvá” tétele, egyszerûbb elérhetősége. Ilyen például a HEBI rendszert vagy az egregyi fejlesztést, illetve a Hévíz-Balaton Airportot bemutató aloldalt.

Ugyancsak hangsúlyos szerepet kapott a szállásfoglalási rendszer átalakítása, az újítástól a foglalások számának növekedését várják.

Az új heviz.hu információs portálként mûködik a jövőben is, központi funkciói azonban kicserélődtek, korszerûbbek lettek, megújult a szálláskereső program, a
rendezvény- és az étteremajánló is. Az említetteken kívül a hírfelületek adják a friss információ bázisát, a minőségi videó és képgalériákkal megjelenési lehetőséget
biztosítva a helyi szolgáltatások számára. A webshop és a Hévíz-kártya által pedig a kereskedelmi partnereket és termékeiket igyekszik pozícionálni a portál – minderről Joós Attila, a fejlesztést végző Webmark Europe Kft. ügyvezetője szólt. Elmondta ugyanakkor: a szállásadók szempontjából komoly feladat lesz a tartalommal való megtöltést, ehhez a könnyen kezelhetőség garantált