Minden nap ebéd a rászoruló gyermekeknek
Huszonhárom, szociálisan rászorult hévízi kisgyermek étkeztetését oldja meg június 17-től egészen augusztus 20-ig az önkormányzat.

A város pályázatot nyújtott be a Magyar Államkincstárhoz az Emberi Erőforrások Minisztériuma felhívására, hogy étkezési támogatást igényeljen azon kisgyermekek részére, akik a vonatkozó rendeletek alapján rendszeres szociális ellátásban részesülnek – mondta el Papp Gábor polgármester.

A 23 kisgyermekből 15 támogatását ítélte meg az Államkincstár, az önkormányzat azonban úgy döntött: minden gyermeket részesít a nyári ellátásban.

Így az érintett gyerekek a GAMESZ konyháján minden hétköznap ebédet kapnak, s mivel a konyhán egy adag étel előállításának költsége és a gyerekekre fordítható napi összeg között különbözet van, a gyerekek az ebéd mellett a hévízi piac őstermelőitől vásárolt gyümölcshöz is hozzájuthatnak.

Az étkeztetés szigorú elszámolás mellett történik, így a gyerekeknek az ehhez biztosított jegyet fel kell mutatniuk, illetve át kell adniuk a konyhán.