Moldáv nagykövet Hévízen
A magyar kormány élénk kapcsolatot tart fenn Moldáviával, ezek a kapcsolatok Moldávia unióhoz való csatlakozási törekvései óta még szorosabbá váltak.

Az állami kapcsolatok mellett fontos szerepet töltenek be Moldávia és hazánk egy-egy régiójának, településének összefonódó kapcsolatai. Ennek jó példája az a Hévíz és Moldávia között kialakuló baráti kötelék, mely mindkét fél számára több területen a továbblépés lehetőségével kecsegtet.

A hét végén négyszemközti találkozón folytatott megbeszélést Alexandru Codreanu moldáv nagykövet Papp Gábor hévízi polgármesterrel.

Alexandru Codreanu először tett látogatást Hévízen, a várost, a tavat, a hévízi lehetőségeket a polgármester mutatta be a vendégnek. A két fél a találkozót követően egyöntetûen úgy nyilatkozott: egy kezdődő kapcsolat alapjait tették le a gazdasági, turisztikai, mûvészeti és sport kérdésekről folytatott egyeztetést követően.