Tóvédelmi program - Munkálatok a véderdőben

Tóvédelmi munkálatok zajlanak a Hévízi-tó véderdejében.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park, Hévíz Város Önkormányzata, a Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház és a Hévízi-tó és Felszín alatti vízgyûjtő területének környezetvédelme alapítvány közös konzorciumban, a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program céljaival összhangban végzi a Hévízi-tó átfogó tóvédelmi programjának megvalósítását.

A program részeként a Hévízi-tó véderdejében természetvédelmi beavatkozások folynak, ezek eredményeként megújul a Hévízi-tó körüli tanösvény, lombkorona megfigyelő torony épül, és felújítják a Hévízi-tó vízkormányzó mûveit.

A kiviteli munkák jelenleg a Hévízi-tó véderdejében elkezdődtek. A munkavégzés során, az erdő gyalogútjain szakaszos lezárásokra kell számítani. A munkavégzésből származó kellemetlenségekért ez úton is szíves elnézésüket kérjük.