Nemzetközi íjászversenyt tartanak
A Hévízi Festetics György Íjász Szakosztály, a Magyar Íjász Szövetség és Hévíz Város Önkormányzat közös rendezésében kerül sor június 7-én Hévízen a Duna Kupa íjász versenyre.

A nemzetközi pályaíjász versenyen a magyar válogatott tagjai, valamint szlovák és osztrák kadet és junior versenyzők vesznek részt.

A kupa különlegessége, hogy azt most először rendezik meg vidéken.

• Hévíz számára megtiszteltetés a helyszínválasztás, különösen azért, mert a sportkör keretein belül rövid idő óta mûködik íjász szakosztály, s amellett, hogy íjászaink remek eredménnyel szerepelnek a régiós és országos versenyeken, máris bizalmat kaptak arra, hogy egy nemzetközi verseny szervezésében és lebonyolításában is részt vegyenek – jelezte Papp Gábor polgármester.

Az íjász kupát a Kossuth utcai sportpályán tartják, a látványosnak ígérkező egész napos program 9.45-kor kezdődik. A versenyzők reflex és csigás kategóriában mérhetik össze felkészültségüket.