Norvég partnerségről tárgyaltak

A Norvég Alap önkormányzati szektort érintő lehetőségeiről tartottak eszmecserét a közelmúltban Budapesten. A rendezvényt Tove Skarstein nagykövet, a Norvég Királyi Nagykövetség vezetője nyitotta meg.

A várhatóan nyáron megnyíló Norvég Alap pályázatok és az önkormányzatok kapcsolódási lehetőségeiről Simó Balázs, nemzetközi együttmûködési programok főigazgatója, a Nemzeti Kapcsolattartó vezetője tartott előadást.

A szemináriumon bemutatkoztak a résztvevő norvég önkormányzatok, majd a partnerségben részt venni szándékozó magyar önkormányzatok, így Hévíz is. Városunkat Papp Gábor polgármester és Kepli József János alpolgármester, valamint Sallai Gábor, az önkormányzat pályázati referense képviselte.

A polgármester elmondta: a norvég pályázati alapba Hévíz a turizmus, a reptér, valamint a környezetvédelmi projektek terén tud és kíván bekapcsolódni. Hévíz jelenleg a partnerkeresés fázisában van, a szeminárium a lehetséges együttmûködő felek bemutatkozását segítette.