Önkéntes lánglovagok versenye
Hévíz adott otthont szombaton a tûzoltók országosan zajló kismotorfecskendő-szerelő versenye 6. fordulójának. Az esemény fővédnöki tisztét Papp Gábor polgármester vállalta fel, a szervezést a Hévízi Önkéntes Tûzoltó Egyesület végezte, mely szakmai segítséget kapott a keszthelyi hivatásos tûzoltóktól is.

A programsorozatot a hagyományőrzés jegyében indította útjára idén első ízben a zalaegerszegi hivatásos önkormányzati tûzoltóság. A versenyen  retro és modern kategóriában zajlottak a futamok – szám szerint 46, az érkezett 32 csapat némelyike ugyanis mindkét kategóriában indult. (Strázsai Zoltán, a hévízi önkéntesek elnöke elárulta: a retro és modern kategóriában induló jármûvek esetében a motorok között van az alapvető különbség: a modern járgányok motorjai jóval nagyobb teljesítményûek.)

A versenyző csapatoknál a női és férfi indulók között is tettek különbséget. Retro kategóriában végül a férfiaknál az FTP Újbuda csapata győzött, nőknél a balatonszentgyörgyi hölgyek lettek az elsők.

Modern kategóriában első lett Zalaegerszeg csapata, a nőknél a legjobbnak a becsehelyiek bizonyultak.

A döntő fordulót októberben rendezik meg Teskándon