Őszi városszemle Hévízen
Megtartotta őszi városszemléjét Hévíz Város Önkormányzata. A helyszínbejárás során mindazokat az utcákat, közterületeket érintették a képviselő-testület tagjai és a Polgármesteri Hivatal munkatársai, amelyeknek vagy a rekonstrukcióját tervezik vagy a megújítására szeretnének pályázni.

A szemle első állomása a Petőfi utca volt, ahol az útburkolat javításának szükségességét emelték ki, figyelembe véve azt is, hogy a burkolat kialakításánál a tûzoltóság számára elegendő felvonulási helyet kell biztosítani. Felmerült, hogy a költségek csökkentése érdekében a másutt felszedett díszburkolatot itt akár fel is lehetne használni. Más jellegû és évek óta visszatérő gondot fogalmaztak meg az egregyi városrész határában található, elhanyagolt vágóhíd környékén. A városhatárt jelző Hévíz tábla itt beljebb került, így ez a terület már külterületnek számít, ezért az önkormányzatnak szûk a mozgástere, ha a gyomos telkek rendbe tételére szólítja fel a tulajdonosokat. Erre a problémára a belterületbe vonás jelenthet megoldást. Régóta vár aszfaltozásra a Fortuna utca, amelyet a teljes kiépülés után akarnak megvalósítani, de a terveket már most elkészítteti az Önkormányzat. A Fortuna és a Hunyadi utcák találkozásánál kiderült, hogy a Hunyadi utca egy kis szakasza öröklés révén magántulajdonba került. Mint elhangzott, ha a vétel mellett döntene az Önkormányzat, ez akár precedensértékû is lehet más utcák esetében. Ugyancsak az aszfaltozás hiánya került elő a köztemetőnél, amely előtt a csapadékvíz elvezetése és a parkolás kérdése megoldatlan. Itt a mielőbbi aszfaltozás és több parkolóhely kialakításának szükségességét vetették fel a szemlén résztvevők. A Sugár, a Semmelweis és a Dr. Korányi utcák térségében szintén a parkolás gondja jelentkezett. A Sugár utcában korábban a szelektív hulladékgyûjtők helyén szerettek volna parkolóhelyeket kialakítani, ez azonban nem valósult meg. Több szabad megállóhely lehetne a Semmelweis és a Sugár utcában, ha a Dr. Korányi utcához hasonlóan a házak belső udvarán parkolnának a lakók.

(Forrás: HÉVÍZI TV)