Parlamenti választások Hévízen
Hévízen vasárnap öt szavazókörben várták a választásra jogosult állampolgárokat. Az 1. számú szavazókörben, ahol az igazolással érkezők is leadhatták voksaikat, délelőtt többször is hosszan kígyózó sorok alakultak ki. A névjegyzékbe előzetesen felvett helyi lakók mellé közel ötszázan jelentkeztek be igazolással. Este hét órakor rendben bezárt a szavazóhelyiség és - akárcsak a város többi szavazókörében - megkezdődött a voksok összesítése.

Délelőtt fél kilenctől kezdtek feltorlódni a szavazók az 1. számú szavazókörben, majd ebéd utánra rendeződött a helyzet. Egy óra után is folyamatosan érkeznek a választópolgárok, de már nem kellett a folyósón is várakozniuk. – Nagyon jó a részvételi arány. A választók fele már leadta voksát és az igazolással bejelentkezett szavazók kétharmada is megjelent – összegezte a pillanatnyi helyzetet Illésné Sándor Márta a szavazatszedő bizottság elnöke.
A város szavazóköreiben 4.525 szavazópolgárt vettek fel a névjegyzékbe, s közülük este hét óráig 3.332-en az urnákhoz is járultak. Így a városban 73,63 %-os részvételi aránnyal zárult a szavazás.
Hévíz a - Keszthely központú - Zala megyei 3-as számú választókerület részét képezi, ahol az előzetes eredmények alapján az első fordulóban eldőlt a szavazás. A 31.226 megjelent szavazó közül Manninger Jenő a Fidesz-KDNP jelöltje 19.680 szavazattal (63,87%) nyert, így ismételten képviselői mandátumot szerez. Mohácsi József a MSZP jelöltje 6.072 (19,70%), Dr. Papp Ervin a Jobbik jelöltje 5.061 (16,43%) voksot gyûjtött be.

Hévízi eredmények szavazókörönként
Manninger Jenő - Fidesz-KDNP: 438 szavazat
Mohácsi József – MSZP : 140 szavazat
Dr. Papp Ervin – Jobbik : 99 szavazat