Pedagógus Nap
A hévízi óvónőket, tanítókat, tanárokat köszöntő városi Pedagógus Napon ketten is képző intézményük által kibocsátott díszoklevelet vehettek át. Vértesaljai Antalné, aki 65 éve szerzett tanítói diplomát vas díszoklevélben részesült, míg Sabján Imréné, aki 50 esztendeje végezte el a tanítóképzőt, arany díszoklevelet kapott.

A város aktív és nyugdíjas korú pedagógusait az általános iskola valamint a Bibó Gimnázium diákjai köszöntötték mûsorral. Az önkormányzat nevében Vértes Árpád polgármester szólt a megjelentekhez. Mint mondta, nem csak ezen az egy napon kellene kinyilvánítani hálánkat a pedagógusoknak, akik tudásukat megosztják a diákokkal és példaként állnak előttük. Hosszú évek elhivatott munkája kell ehhez a pályához, hiszen nincs még egy olyan szakterületet, melyet ennyi kudarc, siker, kellemes és kellemetlen meglepetés kísér, valódi hasznát pedig csak évtizedek után látjuk. - Az önkormányzat mindent megtesz annak érdekében, hogy bővüljenek az intézményi feltételek és körülmények, az oktató nevelő munka pedig a legmagasabb színvonalú legyen. Cserébe azt várjuk, hogy gyermekeink olyan erkölcsi, szellemi értékrendet kapjanak, melyben az első a tudás és a becsület – fogalmazta meg Vértes Árpád polgármester.

(Forrás: Hévízi TV)