Permetezésre kell számítani

Hévíz Város Önkormányzat Gazdasági Mûszaki Ellátó Szervezete értesíti Hévíz város lakosságát, hogy a ROVÉRT Kft. 5630 Békés, Verseny u. 4. (Tel.: 66/510-760, Fax: 66/510-761) Hévíz város közterületein növényvédelmi munkálatokat végez.

A permetezés időpontját a ROVÉRT Kft. szakmérnökének megfigyelései, valamint a Zala Megyei Növényegészségügyi és Talajvédelmi Állomás előrejelzései alapján a ROVÉRT Kft.

2020.06.22-07.04. időtartamra ütemezte.

Meteorológiai körülmények függvényében +1-2 napos eltéréssel kerül sor a munkálatok elvégzésére. A munkavégzés az esti órákban történik.

Munkavégzés helyei:

vadgesztenyéken: Ady utca, Zrínyi utca, Egregyi óvoda, Korányi utca,

platánokon: Festetics tér, Nagyparkoló elején, temető 4 db fa, Sugár u. Vörösmarty u. sarka, hársakon: Rákóczi utca, Honvéd, József A. utcák,

díszcseresznye: Móricz Zs. u.

cserje: Széchenyi utca.

Felhasznált növényvédőszerek:

Irtószer neve:            Hatóanyaga:                                                 Veszélyesség:

Decis Mega                            50 g/l deltametrin                                         II. kategória

Mospilan 20SP                      20% acetamiprid                                          II. kategória

Nonit                                      60% dioktil-szulfo-szukcinát-nátrium       III. kategória

Topas 100EC                        10% penkonazol                                          III. kategória

Fitohorm Komplex Plusz     oldatmûtrágya

A szerek használata emberre és környezetre nem veszélyes.

A permetezést nagy nyomású légporlasztásos permetezőgéppel végzik, ezért a ROVÉRT Kft. kéri Hévíz város lakosságát, hogy lakásaik ablakait a tervezett munkaterületeken a permetezés időtartama alatt szíveskedjenek zárva tartani.