Rendkívüli ülés – Egregy turisztikai fejlesztésére készülnek tervek
A város csapadékvíz elvezetésének fejlesztésére kiírt pályázatot megnyerte a város és ennek elindításával kapcsolatos döntésekről határozott május 8-án tartott rendkívüli ülésén a képviselő-testület.

A pályázati kiírás az Új Széchenyi Terv támogatásával, a Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében jelent meg. A pályázatot közel 100 millió forint összköltségvetéssel, 9,6 millió forint önerővel adta be az önkormányzat. A képviselő-testület vállalta, hogy a támogatott projekt keretében nem finanszírozott tevékenységekhez szükséges 5,8 millió forint forrást - projekten kívüli saját forrásként - a 2012. évi költségvetés terhére biztosítja; ebből már az eredeti költségvetésbe betervezett a testület 5,5 millió forintot, a nem tervezett, plusz összeget a pályázati tartalék terhére biztosítják.

Pályázatot kíván benyújtani az önkormányzat az egregyi városrész turisztikai attrakcióinak fejlesztésére, az előkészítéshez szükséges 11 millió forintot a város biztosítja – határoztak a képviselők.

Pályázati kiírást fogadtak el a GAMESZ intézményvezetői álláshelyére, az eddigi vezető ugyanis idáig megbízottként látta el feladatát.

Elkészült az oktatási intézményekkel kapcsolatos szakértői vélemény, melyet a testület határozata szerint egyeztetésre bocsátanak az ebben kompetens szervezetek, intézmények felé.