Sakknagymesterek Hévízen
Három napon át hat rapid mérkőzést játszik Hévízen Portisch Lajos és Borisz Szpasszkij. Az április 13-a és 15-e közt zajló verseny különleges esemény a sakk szerelmeseinek, s egyben tisztelgés a 70. életévét április 4-én betöltött magyar nagymester előtt.

Nem akármilyen karriert tudhat maga mögött a két világklasszis. Portisch Lajos az 1978-ban Buenos Airesben olimpiai bajnokságot nyert magyar csapat első táblása volt, nyolcszoros világbajnokjelölt és kilencszeres magyar bajnok. A XX. század egyik legkiválóbb sakkjátékosaként tartják számon. Ellenfele a leningrádi születésû, jelenleg Franciaországban élő Borisz Szpasszkij már 1955-ben junior világbajnok lett. 1969-ben a Tigran Petroszjan felett aratott győzelmével nyerte el a világbajnoki címet, amit egészen 1972-ig sikerült megtartania. Ekkor vívta talán leghíresebb mérkőzését Reykjavikban, ahol a Bobby Fischerrel szembeni küzdelemben maradt alul.
Ők ketten 77 játszmát játszottak egymással, váltakozó eredménnyel. Hévízi találkozójuk 6 fordulóból áll majd. Az úgynevezett rapid játszma egy olyan sakkjáték-fajta, amelyben 20-20 perc, illetve 5-5 másodperc áll rendelkezésükre lépésenként. Gyorsabb döntéseket igényel így a játék, hiszen a versenysakkban a játékosnak általában az első 40 lépés megtételére 2 órája van, a továbbiakban minden 20 lépésre 1-1 óra jut.
Az izgalmasnak ígérkező szellemi összecsapásra minden érdeklődőt várnak, a belépés díjtalan. Az ünnepélyes megnyitó 2007. április 13-án 14.30-kor lesz a hévízi Fontana Art Moziban (Hévíz, Rákóczi u.9.).
A verseny programja:
Április 13.