Segély az árvízkárosultaknak
A társadalmi szolidaritás jegyében Hévíz városa is hozzá kíván járulni az árvíz sújtotta települések helyreállításához. Az önkormányzat és a Hévízgyógyfürdő Kft. közösen egymillió forint összegû pénzadományt utalt át Edelény városának. Közben a Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény által szervezett gyûjtés is eredménnyel zárult, az adományokat a Z+D Kft. segítségével már elszállították Felsőzsolcára.

- Tartós élelmiszereket valamint tisztítószereket kértünk a lakosságtól, hogy a bajba jutott Felsőzsolca városának segíthessünk. Szerencsére sokan megmozdultak, nemcsak a Polgármesteri Hivatal támogatta az akciót, hanem a hozzá tartozó intézmények is. A GAMESZ például szinte velünk párhuzamosan gyûjtött, többen pedig az óvodán keresztül juttatták el adományaikat. Magánszemélyektől, intézményektől egyaránt kaptunk felajánlásokat – mondta Vági Ferencné, a Teréz Anya Szociális Integrált Intézmény vezetője, majd hozzátette: - Nem csak fertőtlenítőszerek, tartós élelmiszerek érkeztek, voltak, akik készpénzt adtak. Így 370 ezer forint értékben tartós élelmiszereket, 270 ezer forint értékben tisztító- és fertőtlenítő szereket, 50 ezer forint értékben pedig tisztálkodási szereket tudtunk vásárolni. Mindezt ugyancsak 50 ezer forint értékû zöldség-gyümölcs adománnyal toldotta meg a Z+D Kft., mely az adományok célba juttatását is vállalta. – A helybeliek nagy örömmel fogadtak minket. Igazából a helyszínen járva tapasztalja meg az ember mekkora szükség van a segítségre. Megrendítő volt látni, milyen pusztítást vitt végbe az árvíz, mennyire kiszolgáltatottakká váltak az emberek. Ahol nem dőltek össze a házak, ott is minden ingóság tönkrement – számolt be személyes tapasztalatairól Vági Ferencné, aki elkísérte a szállítmányt Felsőzsolcára. Tapasztalatai megerősítették abban, hogy folytatni kell a munkát, így augusztus végén, szeptember elején - mikor a város épületei végre lakhatóvá válnak -, bútorokat és további berendezési tárgyakat gyûjtenek.

(Forrás: HÉVÍZI TV)